UKRAINE
 
«русскій мір» будує на Київщині свій новий осередок розміром з Лавру
Верховна Рада України 19 жовтня 2023р. прийняла за основу проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій (реєстр. №8371).
Законопроектом пропонується внести зміни до законів України «Про свободу совісті та релігійні організації», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», передбачивши положення щодо унеможливлення діяльності в Україні релігійних організацій, керівний центр (управління) яких знаходиться за межами України. В державі, яка здійснює збройну агресію проти України.
Зміни покладають на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії (Державна служба України з етнополітики та свободи совісті), додаткові повноваження у частині:
- забезпечення проведення державної політики щодо релігій і церкви шляхом проведення релігієзнавчої експертизи діяльності релігійних організацій стосовно виявлення підлеглості у канонічних та організаційних питаннях із центрами впливу релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, що здійснює збройну агресію проти України;
- видання приписів щодо усунення порушень, виявлених за результатами проведення релігієзнавчої експертизи, у місячний строк з дня видання такого припису;
- звернення до суду з позовом щодо припинення діяльності релігійної організації у разі невиконання нею приписів щодо усунення порушень, виявлених за результатами проведення релігієзнавчої експертизи.
/Прес-служба Апарату Верховної Ради України/


26.03.2023
New York Post повідомляє, що журналісти отримали доступ
до листування працівників ФСБ, в якій обговорювалася команда
про повний ліквідацію проукраїнських громадян методом
«будинку до будинку» на окупованих територіях.

Розмістивши ядерну зброю в Білорусі Росія може сподіватися на
новий формат шантажу Заходу. Яку саме зброю і де можуть
розпустити Публикуем в Білорусі - 24 Канал.

Володимир Зеленський на засіданні Європейської ради назвав
п'ять причин затягування війни й віддалення світу, в ЄС організовують
конференцію щодо повернення українських дітей, яких депортувала Росія


Прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні виступила з емоційною промовою у відповідь на критику продовження військової допомоги Україні, яка пролунала в італійському парламенті. Відповідне відео опубліковано в Youtube, про це також пише El Heraldo .

Дві партії – Ліга та Сила Італії, які входять до парламентської коаліції Італії, мають проросійську позицію та критикують продовження підтримки України в протидії агресії Росії.

Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі . В інтерв'ю Голосу Америки Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами". "Навіт я зміг вивчити українську "
Вивчив українську через соцмережі : поради від американця Зака ​​Нельсона

Новини розділу
Після набрання чинності Рішенням Ради національної безпеки і оборони «Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні та застосування персональних спеціально-економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» (Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Ради національної безпеки і оборони від 24.01.2023) , правоохоронці відкрили низку проваджень та проведено численні обшуки в релігійних установах УПЦ (МП).
За результатами наступних дій були російські документи, гроші, проросійську та пропагандистську літературу, атрибутику сепаратистів. Проти великої кількості представників цієї церкви запровадила санкції Ради національної безпеки і оборони (РНБО).
За висновками релігієзнавчої експертизи, проведеної згідно з рішенням РНБО, УПЦ (МП) є структурним підрозділом Російської православної церкви.
Проте, в селі Мала Солтанівка Київської області триває будівництво монастиря Російської православної церкви закордоном (РПЦЗ). Це релігійна організація, афілійована із Російською православною церквою (РПЦ).
Будівництво монастиря здійснює РЕЛІГІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА "СВЯТО-ЮАНІВСЬКИЙ МОНАСТИР” РОСІЙСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ ЗАКОРДОНОМ У ШЕВЧЕНКІВСЬКОМУ РАЙОНІ М. КИЄВА» (Код ЄДРПОУ 25718810, юридична адреса 04107, м. Київ, пров. Квітучий, 18/1). із центрами впливу в рф.
Будівництво майнового комплексу РЕЛІГІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ "РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА "СВЯТО-ІОАНІВСЬКИЙ МОНАСТИР" РОСІЙСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ ЗАКОРДОНОМ У ШЕВЧЕНКІВСЬКОМУ РАЙОНІ М. КИЄВА"
Виявилось, що будується майновий комплекс релігійної організації (РПЦЗ) без отримання жодних дозвільних документів на будівництво, на земельних ділянках, цільове призначення яких не відповідає вимогам закону для розташування на них культових будівель і споруд ритуального призначення.
За даними Центру 200 млн рублів виділили на закупівлі та поширення російських книжок, а також на створення трьох модельних бібліотек у кожному окупованому регіоні та фінансування підконтрольних росіянам книгозбірень.


Законодавчі зміни
З відкритих джерел інформації можна дізнатись (за матеріалами «Україна Інкогніта»), про те, що «... Свято-Іоанівський монастир у Малій Солтанівці вже на теперішній час є найбільшим монастирем РПЦЗ у світі.
А після закінчення побудови, як вважають представники релігійної організації, він буде одним із найбільших монастирів України, за площею наближаючись до Лавр.
Монастир – це цілий майновий комплекс, який має виробничі потужності з сучасним і надсучасний обладнанням. У планах монастиря – багатократне збільшення потужностей. Тут виробляється різноманітна продукція релігійного призначення, пишуться картини, ікони, з акцентом на яскравій естетиці.
В монастирі зараз шість храмів – всі у різному стані готовності. Є чоловічий і жіночий скити, які містяться поряд. Планується, що в майбутньому вся забудована нині територія буде чоловічим скитом – закритою чоловічою частиною монастиря. Через дорогу, повз купу високих оборонно-декоративних башт, вже почали будувати окремий жіночий скит.
Зараз у монастирі мешкає майже сотня осіб. Головує тут владика Алєксій (Пергаменцев) – єпископ Солтановський і Малоросійський. Він же – ініціатор і «натхненник» будівництва монастиря, який почали зводити на земельній ділянці, подарованій щедрим і небідним парафіянином у 2004 році...»
(за матеріалами «Україна Інкогніта»)

Справжнє обличчя РПЦЗ – це намагання зберегти традиції старої дореволюційної Росії. Один з провідних ідеологів РПЦЗ єпископ Григорій (Граббе) писав: «На Закордонну Церкву лягла місія збереження у вигнанні вірности Російської Церкви, російського православного духу і російської церковної православної культури. Ця місія виконувалася і виконується в щоденному житті наших монастирів і парафій, нашими школами та турботою про збереження російського побуту, наскільки це можливо, в іноземному середовищі».
Зі слів ще одного представника РПЦЗ протоієрея Георгія Митрофанова, РПЦЗ прагнула жити в культурно-національному гетто завжди.
Спочатку православні парафії презентували як перші центри «єднання, згуртування і допомоги російським біженцям». Позиціонували православні церкви як місця, де «збереглися і російський уклад життя, і російська мова, і російська культура».


Парафії та організації РПЦЗ ставали центрами збирання історичних реліквій, архівних документів і бібліотек. Дане явище особливо характерно для Російської Америки, де знаходяться великі зібрання документів і книг, що склалися ще в дореволюційний час.
За словами першоієрарха РПЦЗ митрополита Іларіона, «Ми російська Церква, тому що ми дотримуємося російського шляху служіння Богу, традицій сповідання віри, сформованим в Росії».

Тобто, популяризація росії, всього російського – провідна роль цієї організації, пропаганда смислів, міфів, змістів московії.
Культурні та соціальні особливості РПЦЗ
Як вирішують питання щодо незаконного будівництва церков московського патріархату в інших громадах?

У Миргороді на Полтавщині біля одного із санаторіїв будують церкву, яка підпорядкована московському патріархату. За словами голови громади, будівництво є незаконним.
Про це 21 грудня 2023 року під час сесії повідомив голова Миргородської громади Сергій Соломаха.

Як повідомив Суспільному Сергій Соломаха, церква яку будують у Миргороді, підпорядкована УПЦ МП. Раніше міська рада надавала дозвіл на будівництво.Потім 24 травня 2023-го депутати заборонили церквам Московського Патріархату користування земельними ділянками на території громади.

Спочатку там був вагончик, нині вони його обшивають. Тут питання в тому ще, що там проведена електроенергія. Будемо дізнаватися, хто їх підключив до мережі і коли це відбулося. Нині здійснюється самочинне будівництво без документів, що надають право на виконання будівельних робіт", — додав Сергій Соломаха.

21 грудня на сесії голова громади надав доручення відділам міської ради здійснити перевірки щодо будівництва церкви у Миргороді.

У Надвірній на Івано-Франківщині офіційно припинили діяльність релігійної громади Святого Великомученика
Георгія Побідоносця УПЦ
московського патріархату
Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив голова Надвірнянської громади Зіновій Андрійович.
"Ми доклали максимум зусиль, щоб Надвірнянська громада однією з перших в області позбулася московських попів в чорних рясах. Неприпустимо, щоб під час війни в державі функціонувала церква, яка благословляє російських солдатів на вбивства українців", — написав Андрійович.
13 жовтня 2023 року жителі Надвірної проголосували за припинення діяльності релігійної громади Святого Великомученика Георгія Побідоносця УПЦ МП. Таке рішення підтримали 49 надвірнянців під час громадських слухань.
Після голосування протокол зібрання передали в обласне управління юстиції та обласну військову адміністрацію, де мала розпочатися ліквідація юридичної особи.Що відомо про УПЦ МП на Франківщині
Станом на 24 лютого 2022 року на території Івано-Франківщини діяли 15 церков та два монастирі УПЦ Московського патріархату. Також священники УПЦ МП відправляли богослужіння у трьох приватних будинках. Через рік повномасштабної війни богослужіння припинилися.
До 24 лютого 2022 року в Івано-Франківському районі три церкви належали до УПЦ Московського патріархату.
Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну у Свято -Михайлівському храмі у Конюшках богослужіння не проводяться. Припинили правити служби Божі й у храмі на честь ікони Спаса Нерукотворного у селі Кричка.
У квітні 2022 року релігійна спільнота УПЦ Московського патріархату, храм якої розташований на вулиці Довженка в Івано-Франківську, висловила бажання перейти до Православної церкви України.
17 травня рішення про перехід церкви Різдва Христового на Довженка до ПЦУ підписала голова обласної військової адміністрації Світлана Онищук.
27 листопада 2022 року слідчі СБУ разом з поліцейськими та нацгвардійцями провели перевірку на території єпархіального управління та в храмі Різдва Христового УПЦ МП. У церкві знайшли проросійську та антиукраїнську агітаційну літературу, у якій заперечується існування українського народу, мови та право України на державність.
28 березня 2023 року у церкві Різдва Христового на вулиці Довженка, яка належала УПЦ Московського патріархату, священники ПЦУ провели перше богослужіння.

Громада Фастівщини має перейняти естафету інших регіонів України та позбутися, врешті-решт, агентів кремля у рясах. Адже у цих церковників Україна у нинішніх кордонах ніколи не сприймалася, єпископат вони називають Малоросійським. Бо мріють лише про одне – «монархічну православну русь».


05.01.2024 /редакція ЗОКЗМ/
Справжнє обличчя РПЦз
Сьогодні мова піде не зовсім про саму діяльність РПЦз, а скоріше про їх ідеологію та погляди які вони розділяють та пропагують. Найпростіший шлях для розуміння, що це за структура, та яке в них бачення – зайти на сайт «Малороссійкай Епархіі» Русской православной Церкови Заграницей. До речі, малоросійськой єпархієй вони вважають саме Україну, та кілька країн колишнього радянського союзу.
Зверніть увагу на відверто вдалі маніпуляції накшталт «сколько этих стран (мається на увазі вищезазначена у тексті Бельгія) можно включить в эти 60 миллионов…» – тобто навіть у таких висловах, коли мова йде про втрати, підкреслюється велич росії, її кількості людей, величини територій і так далі. А фраза «русские убивают русских» підкреслює те, що для РПЦ, так само як і для РПЦз немає інших націй, адже саме росіяни обрані Богом і всі інші мають бути або «русскими», або знищені.
Як ми бачимо імперіалізм нас зустрічає вже на головній сторінці сайту. Але це тільки вершина айсбергу, адже якщо почати вивчати сайт детальніше, ми побачимо купу тез про «вєлічіє росіі», «вєлікую імерію», «істінно православний русскій народ». Відверто кажучи від цього стає зовсім моторошно, адже ми розуміємо, що ці ж тези вони пропагують на своїх службах, доволі успішно промиваючи мозок прихожанам.

Почнемо з од Александру Невскому. Але перед цим маленька відсилка до вікіпедії:
Отже, князь «Общерусской столицы» Владимира і просто ікона як для російської церкви, так і для росіян в цілому. Що ж про нього пишуть на сайті РПЦз:
Як бачимо, все тримається на звʼязці «русскоє православие» і звісно на тому, що Невский обраний Богом. Рівно те ж саме, що зараз РПЦ заявляє про путіна.
А тепер перейдемо до більш явних імперіалістичних проявів. Один з них це молєбєн по Петру Столипіну. Знову ж таки, для кращого розуміння хто це – вижимка з вікіпедії:
Для росії Столипін це епохальна особистість на яку моляться всі державні діячі і до якого постійно використовують відсилки. Як ми бачимо з короткого опису – це звичайний імперець, який досяг значних успіхів шляхом терору.
Але на сайті РПЦз ми можемо побачити як пропагується захоплення ним, його поглядами та діями:
Взагалі ідеєю імперіалізму пронизано дуже багато статей на цьому сайті, але дивує наскільки відкрито оспівується велич росії не тільки імперської, але й сучасної. Пропонуємо ознайомитись ще з кількома скріншотами сайту «малороссийской епархіі» по благословінню єпіскопа Алєксія, який є владикою монастиря у с. Мала Солтанівка в Київській області.
Знову ж таки, як і у попередньому випадку, все зводиться до «вєлікій син росіі», «істінний православний» та інші пропагандистські вислови якими росія оперувала раніше і продовжує оперувати й зараз. Постійно оспівується любов до росії та любов до царя. Тобто РПЦз використовує ті ж самі тези, що й РПЦ у своїй пропаганді та насаджуванні ідей «вєлікого руского народа».
Або ж використовується теза, яку часто озвучують російськи політики – «зачем нам Мир без россии». Тільки тут її переозвучили на релігійний манер і використали так, що з падінням росії має пасти весь Світ і це буде Страшний Суд.
А ось на цьому скріншоті з сайту епархії, що знаходиться в Україні, з благословіння єпископа, що живе в Україні і є настоятелем монастирю в Україні, ми бачимо, що за баченням РПЦз та всіх вищезазначених, включаючи єпіскопа Алєксія, росія – це верховенство, це духовне явище. І найголовніше, за їх словами, росія – це і є християнство.
Але пропаганда РПЦз зачіпає не тільки питання імперіалізму та верховенства росії, вони ще й працюють з актуальною повісткою інфополя. Наприклад, підіймають питання зростаючої русофобії і пояснюють це явище не тим, що росія розпочала криваву війну проти України, а тим, що росіяни – обраний народ, за що їх ненавидить весь світ. Здається ми саме таку тезу чули і від самообраного царя рф путіна, чи не так?
І ще одна російська традиція – присвоєння чужого, зустрічається на сайті РПЦз. За їх словами, свято Покрови – ісконно рускій празднік. До того ж для посилення ефекту присвоєння використовується чудова маніпуляція: «каждого истинно-православного, истинно-русского человека», тим самим підсилюється ефект головної тези РПЦ, що кожен православний – росіянин, а всі інші…
Але завершити цей аналіз наповнення сайту «малоросійської епархії» хочеться саме цим скріншотом. Як ми бачимо, росія – «третий Рим». Тобто імперіалістичність їх поглядів у верховенстві над іншими доходить навіть до таких порівнянь. І саме це вони пропагують серед українських прихожан їх храмів, церков та монастирів.
Звісно, далі по тексту використовується одна й та ж теза про те що все благословіння сходить саме на росію, свято Покрови – це виключно російське свято і так далі.
Після усього побаченого виникає тільки одне питання: яким чином виходить так, що в нашій країні, в якій вже 10 років триває війна, досі працюють російські проксі у вигляді РПЦз, які займаються неприкритою пропагандою «вєлічія руского міра», «вєрховєнства росіі» та інших тез, якими нас намагалися давити сторіччями?
І як може безперешкодно вести свою підривну діяльність Свято-Іоанівська обітєль, яка є серцем РПЦз в Україні, буквально в кількох десятках кілометрів від Києва? Як так виходить, що її «владика» благословляє на оспівування величі росії серед українців, коли росіяни вбивають наших дітей, грабують наші домівки і намагаються знищити нас як націю?